Gorące kąpiele po zabiegu lipolizy iniekcyjnej

Witam, chciałabym się spytać czemu po zabiegu lipolizy iniekcyjnej preparatem Aqualyx (na podwójny podbródek), zabronione są gorące kąpiele? Jeżeli ktoś wcześniej tego nie wiedział i kilka godzin po zabiegu zażył taką kąpiel, to czy coś się może stać, może wystąpić jakieś działanie niepożądane, np. zabieg przyniesie słabszy rezultat w zmniejszeniu tkanki tłuszczowej w obrębie podbródka? Dziękuję i pozdrawiam

Nie, nie wywoła to powikłań przy tak małej okolicy. Nie zaleca się między innymi ciepłych kąpieli ze względu na możliwość krwawień po iniekcji i powstania siniaków.

Istotą zabiegu z preparatem Aqualyx jest zniszczenie komórek tłuszczowych przy pomocy swoistego detergentu i spowodowanie stanu zapalnego. Ciepło, najogólniej rzecz biorąc, podtrzymuje stan zapalny a nam zalezy na tym aby go ograniczyć, więc nie są wskazane żadne procedury związane z ciepłem. Poza tym przedłuża się wtedy bolesność pozabiegową.