Gorączka, biegunka i katar u 11-miesięcznego dziecka po antybiotykoterapii i zapaleniu płuc

Synek ma 11 msc. Od lutego kiedy miał zapalenie płuc choruje. Katar ma od 3 tygodni w trakcie było zapalenie ucha i antybiotyk. Obecnie ma gorączkę i biegunkę. Biegunkę miał miesiąc wcześniej wyleczoną nifurozaksydem i enterolem. Przy poprzedniej biegunce ciągłe czkawki. Gorączka 2 dzień. Czy moge podać mu nifuroksazyd i enterol oraz paracetamol? Co na tak długi katar, czy moze to byc alergia? Zapalenie oskrzeli mial juz 2 razy , ucha 3 razy, tydzien temu rowniez mial 2 dniową gorączke.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Zdecydowanie proszę nie leczyć dziecka samodzielnie, tylko skonsultować się z lekarzem pediatrą, który zbada dziecko, a następnie wdroży właściwe postępowanie! Opisany, przedłużający się katar jak najbardziej może być objawem alergii.