Gorączka i biały nalot na migdałkach u 5-latki

witam, od 5 dni córka (5 lat) gorączkuję, w granicach 37,5- 38,5, katar, kaszel bardzo mocny . N a migdałach jakieś lekkie białe naloty. Osłuchowo czysto. Lekarze mówią musi kaszleć :(dziś robiłam morfologie oraz CRP. CRP 3,8 ale OB 50. Nie wiem gdzie szukać pomocy.

Małgorzata Panek

Objawy świadczą o wirusowej infekcji gardła. W takich przypadkach CRP jest prawidłowe lub nieznacznie podwyższone , a OB wzrasta (przy każdego rodzaju infekcji). Kaszel może wynikać z zapalenia gardła. Należy stosować leki przeciwgorączkowe oraz dbać o odpowiednie nawodnienie dziecka.
Proszę zgłosić się z dzieckiem do pediatry.
Pozdrawiam