Gorączka i ból głowy po ospie

Witam !Mój 10 letni syn trzy tygodnie temu miał ospe . Dwa tygodnie był w domu czuł się już dobrze , strupy także odpadły . Przez kolejny tydzień też aż od wczoraj towarzyszy mu gorączka , dziś rano 40 stopni gdzie po podaniu leku przeciwgorączkowemu spadła i po paru godz . znów wróciła 38 stopni , przy tym lekki ból głowy i złe samopoczucie . Czy to jakieś powikłania po ospie ?Dziękuje bardzo z góry za odpowiedz !

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Możliwe iż nie są to stricte powikłania po ospie a infekcja związana z obniżeniem odporności.