Gorączka i czerwone gardła u dziecka a ciała ketonowe w wyniku badania moczu

witam, moj synek mial wczoraj wysoka temp, 40 st, zaczerwienione gardlo, dostał antybiotyk bactrim. dzisiaj zrobilam mu badanie ogolne moczu i wszystko jest ok tylko ciala ketonowe wyszly 1 , czy powinnam zglosic sie do swojego pediatry?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
W opisanej sytuacji wskazana jest wizyta u lekarza pediatry. W razie konieczności zostanie wdrożone odpowiednie postępowanie.