Gorączka i katar u 4,5-latki

Witam, moja corka 4,5l od 6 tygodni ma infekcje( lekarze mowia ze to wirus), zielona, smierdzaca wydzielina z nosa, kaszel i lekka goraczka 37,5. stala sie bardzo nerwowa, jak nigdy dotad. Byla badana 7 razy, podczas ostatniej wizyty dostala antybiotyk (po raz pierwszy w zyciu) dzis drugi dzien brania leku- katar ustapil, ale podwyzszona temp. nie przechodzi. Martwi mnie tak dluga goraczka (tydzien jest, ustaje i wraca i tak od 6tyg.) czy zrobic jakies badania? bawi sie, spi, je normalnie.

Małgorzata Panek

Proszę kontynuować antybiotykoterapie wg wskazań lekarza. Działa on przeciwbakteryjnie, a nie przeciwgorączkowo. W przypadku wystąpienia gorączki należy zastosować paracetamol lub ibuprofen w dawkach odpowiednich do masy ciała dziecka. W przypadku gdy po ukończeniu terapii objawy nie ustąpią, konieczna będzie ponowna wizyta u pediatry.
pozdrawiam