Gorączka i nadmierna potliwość u chorego po wszczepieniu bajpasów

Witam serdecznie. Mam zapytanie dotyczące mojego taty. Nie wiem jak mu pomóc. Kilka lat temu mial robione bajpasy. Teraz doszla bialaczka. Tato bierze insuline. Do tego ma miażdzycę. Ostatnio wciąż gorączkuje. Ta temp.bardzo skacze. Raz ma 39,9 a raz 36. Kiedy ma ponad 39 bardzo sie poci. Kilka raz trzeba mu zmieniac koszulki. Przy tym jest bardzo oslabiony i bola go nogi. Proszę mi powiedziec w jaki sposob pomoc mu zeby zbic ta gorączkę. co moge mu podac na zbicie goraczki i na ten bol nog

Witam, myślę że podstawa to wyjaśnienie etiologii gorączki, rozumiem że tata jest pod opieką hematologa - to on powinien wypowiedzieć się na temat tego objawu, być może jest to związane z samą białaczką lub lekami.