Zapytaj lekarza

1 , 0 2 6 , 0 6 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Gorączka i pulsujący ból głowy a zespół serotoninowy

Witam,piszę w bardzo ważnej sprawie. 3 dni temu niechcący połączyłam inhibitory mao z zażywaną na co dzień buprenorfiną. dostałam gorączki i potwornego bólu głowy - wydaje mi się,że to zespół serotoninowy ponieważ towarzyszyły temu inne typowe objawy. aktualnie nie boli mnie cała głowa a tylko prawa skroń,jest to uciążliwy ból,pulsujący i nasilający się przy nachylaniu. moje zęby są również wrażliwsze i nie mogę gryźć mimo stosowania silnego leku przeciwbólowego. proszę o opinię i radę,boję się.
KOBIETA ponad rok temu

Przyczyny udaru mózgu

Udar mózgu stanowi 80 proc. wszystkich udarów i jest jednym z powikłań zatorowych chorób serca. Będąc główną przyczyną niesprawności osób po 40 roku życia, stanowi trzecią w kolejności przyczynę zgonów. O przyczynach powstawania udaru mózgu, opowiada prof. Janina Stępińska, kardiolog.

Lek. Rafał Gryszkiewicz
83 poziom zaufania

Witam, inhibitory MAO nasilają działanie opioidowych leków przeciwbólowych. Jeżeli nie stosowała Pani dodatkowo innych leków, to z dużym prawdopodobieństwem nie mógł się pojawić zespół serotoninowy. W związku z dolegliwościami bólowymi w pierwszej kolejności należy odstawić inh. MAO, gdyż jego stosowanie nasila też działanie dostępnych bez recepty leków przeciwbólowych. Przez pojęcie nasilonego działania należy też, niestety, rozumieć nasilone działania niepożądane.

Absolwent Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, wśród jego zainteresowań znajduje się kardiochirurgia, chirurgia ogólna, medycyna tropikalna. Obecnie odbywa rezydenturę z chirurgii ogólnej w Klinice Chirurgii Szpitala Uniwersyteckiego Collegium Medicum UJ w Krakowie.
0

Konieczny pilny kontakt z Neurologiem, czy Psychiatrą leczącym ! Ważne aby przestrzegać ZALECEŃ, nie łączyć leków Zespół serotoninowy to niebezpieczne powikłąnie łaczenia niektóych lekó, zwłaszcza psychotropowych Połowicze bóle twarzy i zębów moga stanowić niezależny objaw . Wskazne badanie krwi: morfologia, OB, CRP, ocena stomatologiczna.

Specjalista neurolog. Ekspertka w dziedzinie leczenia migreny oraz przewlekłego bólu głowy.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy