Gorączka i uczucie słabości

Witam, mam gorączkę, jakieś pare godzin wstałem nagle i poczułem przejmującą słabość. Do tej pory mam wrażenie że się uduszę, problemy z czuciem i gorzej mi się myśli. Ogólnie mam wrażenie nierealności świata. Podejrzewam u sb nerwicę od dłuższego czasu. Co mogę w tej sytuacji zrobić doraźnie? Planuję wizytę u psychologa

Witam
Pana objawy - poczucie nierealności świata,
wskazują na derealizację,.
Jednak rzetelną diagnozę można postawić
tylko podczas osobistej konsultacji.
Doraźnie stosuje się leki z grupy SSRI,
które powinien przepisać , po uprzednim
zbadaniu problemu, psychiatra.
W leczeniu tego typu zaburzeń stosuje się
farmakoterapię i/lub psychoterapię.
Zachęcam Pana do podjęcia psychoterapii.
Podczas psychoterapii leczy się nie tylko objawy,
ale również dociera się do przyczyny problemu
i znajduje się sposób jego rozwiązania.
Gdyby chciał Pan porozmawiać o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Pozdrawiam serdecznie

Witam serdecznie, to bardzo mądra decyzja, ponieważ jednak niektóre objawy
wskazywać by mogły na tzw, zespół derealizacji - depersonalizacji wybrałby się raczej do psychoterapeuty. Podkreślam na przypuszczalny charakter mojej opinii, bo bez osobistego kontaktu nie postawię Pani diagnozy. Jednak do psychoterapeuty powinna Pani pójść.
Pozdrawiam

Wizyta u psychologa to dobry pomysł. Warto umówić się na nią jak najszybciej. Psychoterapia jest najlepszą metodą poradzenia sobie nie tylko z objawami, ale też przyczynami zaburzeń nerwicowych. Warto także pamiętać, ze objawy nerwicowe jako takie są nieprzyjemne, ale nie zagrażają życiu. Świadomość, że jest to tylko nerwica często pomaga przetrwać trudne objawowo momenty.