Gorączka i widoczne żyły na nodze a zakrzepica

Od ok tyg czuje że mam gorączkę wczoraj poszłam do lekarza powiedział że to angina zapytalam czy to nie zakrzep gdyż biore anty a czasami pobolewa mnie nogaza chwile przestaje i mam widoczne zyly powiedział ze to absolutnie nie jest zakrzep szczegolnie w tak mlodym wieku 19lat. Nie wiem czy poczekać az antybiotyk zadziala na goraczke czy isc na badania zakrzepu co prawda mialam robione w styczniu i wyszlo wszytsko ok. I ile trzeba trzymac termometr? 5min wystarczy?
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Magdalena Pikul

Rozpoznanie anginy jest zwykle stosunkowo łatwe i jdonoznaczne więc raczej lekarz nie pomylil się w tej sytuacji.
Sam fakt że żyły są widoczne nie świadczy o zakrzepicy żył głębokich.
Termometr trzyma się do momentu aż w dwóch klejnych odczytach występuje ta sama temperatura.