Gorączka i wyrzynanie zębów u 2-latka

Witam,syn 2 lata od tygodnia goraczkuje wysoko do 39st. dwukrotnie badany przez lekarza: czerwone gardło,katar,lekki kaszel osluchowo czysto, dostal bactrim,krople z antybiotykiem do nosa.po3 dniach zero poprawy. dostal antybiotyk zinnat, wzial juz 3 dawki. temp dalej obecna.rano zrobilismy morfologie i crp=7,8. dzisiaj zauwazylismy wyrzynaja mu sie 5tki, wszystkie na raz(2 juz sa na wierzchu). czy w tej sytuacji(temp od zębow) i niskim crp mozliwe jest odstawieniu antybiotyku po tych 3 dawkach?

Małgorzata Panek

Decyzję o odstawieniu antybiotyki powinien podjąć lekarz.
Nierozważna antybiotykoterapia może doprowadzić do oporności na działanie antybiotyki.
Proszę udać się z dzieckiem do lekarza rodzinnego lub pediatry.
Pozdrawiam