Gorączka i wysypka u 6-miesięcznego dziecka a wynik morfologii

Moja 6m-czna córka, od kilku dni ma 39st gorączki, różowawą wysypkę na ciele,bez wypukleń,świądu,takie małe żyłki podskórne.W morfologi: leukocyty5,08tys/ul, erytrocyty4,1, limfocyty 3,81tys/ul, neutrofile0,46 eozynofile0,11 bazofile0,08 monocyty0,33 luc%5,6 hemoglobina11,3 , hematokryt33,1 MCV80,9 MCH27,5 RDW13,5 płytki243 CRP0,72. Czy istnieje powód do niepokoju, szczególnie jeśli chodzi o niskie neutrofile? Z góry bardzo dziękuję.

Witam! Niskie wartości poziomu neutrofili nakazują wdrożenie dokładnej diagnostyki. W tym wypadku konieczna jest ręczna ocena rozmazu białokrwinkowego krwi obwodowej, gdyż analizatory automatyczne (za pomocą których wykonane było to badanie) dają o wiele mniej dokładne wyniki. Dziecko powinno pozostać pod stałą opieką pediatry.