Gorączka i wysypka u 9-miesięcznego dziecka

9-miesięczny synek przez jakieś 3 dni gorączkował (stale ok. 37,5, okresowo 39 z kreskami). Przy tym oddawał bardzo rzadkie kupki, wręcz podbarwioną wodę. Po mniej więcej 3 dniach, gorączka ustąpiła a w miejscu zapięcia pieluszki wysypało go drobną kaszką. Na drugi dzień miał ją już na całych plecykach, karku. Czy to tzw. wirusówka, trzydniówka? czy może dlatego, że się tak pocił? Byliśmy u lekarza z gorączką, wysypka wyszła po wizycie, a pediatra jest już na urlopie. Pozdrawiam

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane objawy rzeczywiście wskazują na to, że była to trzydniówka. W celu potwierdzenia diagnozy sugeruję konsultację ze specjalistą pediatrą.