Gorączka i wysypka u dziecka a odmienne diagnozy

DZiecko odebrałam wczoraj z przedszkola z temperaturą, cały czas spada i rośnie nawet do 39,7.Dziś wysypka, ale nie ma jej na twarzy, najwięcej wokół narządów płciowych, pachy i tułów. Gardło nie boli, zrobiono strep test-ujemny. Jeden pediatra stwierdził wirusówkę, drugi szkarlatynę i zapisał antybiotyk. No i komu ufaćć Tak rozbieżnym diagnozom? Co mogę przebadać, albo jak jednoznacznie rozpoznać ?

Lek. Tomasz Budlewski

Konieczne jest badanie lekarskie aby móc coś więcej powiedzieć. proponuję udać się ponownie do lekarza pediatry i kierować się jego zaleceniami.