Gorączka i zaczerwienione migdały u dziecka

Witam serdecznie Mój synek ma 5 lat i od wczoraj ma temperaturę 38,5 oraz zaczerwienione migdały w przychodni nie dostał lekarstwa pani doktor kazała tylko obserwować co powinnam mu podać aby mu pomóc? Dziękuję.

Renata GrzechociĹska

Proponuję na chwilę obecną stosować leki objawowe, przeciwgorączkowo paracetamol, środek na ból gardła. W przypadku braku poprawy.stanu dziecka proszę ponownie udać się do lekarza.

Szanowna Pani,
zapewne jednak lekarz zalecił jakieś leki p-infekcyjne i p-gorączkowe jak paracetamol, ibuprofen itp. Można podać witaminę C, wapń i duzo poić. W przypadku rozwoju infekcji zapewne potrzebny będzie antybiotyk.
z poważaniem,
J.Zachwieja