Gorączka, kaszel, mroczki przed oczami a odpowiednie działania

Witam. Proszę o pomoc. Od 8 dni mam gorączkę. Pierwszego dnia zostałam ścięta dosłownie z nóg i doleczalam się sama jak przy przeziębieniu. 4 dnia położyłam się do łóżka bo pani doktor stwierdziła że to grypa i dała mi syrop Pelavo oraz inne lekarstwa wzmacniające ale nic poważnego. Nie pomogło więc poszłam po raz kolejny a gorączka osiągnęła 40 stopni. Dostałam antybiotyk Amotaks. To 3 Dzień jak go biorę. Mam kaszel, okropne nudności, mroczki przed oczami jak tylko wstanę więc cały czas leżę ?

Małgorzata Panek

Mroczki przed oczami mogą być wywołane odwodnieniem organizmu. Przy tak wysokiej gorączce traci się bardzo dużo wody wraz z potem. Proszę stosować leki zgodnie z zaleceniami, dużo pić, a w przypadku nieustępowania po antybiotykoterapii lub nasilenia objawów zgłosić się ponownie do lekarza rodzinnego.
Pozdrawiam