Gorączka od dwóch tygodni u 7-letniej córki a wykonanie badań

WITAM,MOJA CÓRKA (7LAT) OD DWÓCH TYGODNI GORĄCZKUJE JEST W SZPITALU OD OK.MSC. MA PODAWANE SILNE ANTYBIOTYKI DOZYLNIE ,NAJPIERW Z POWODU BÓLÓW BRZUCHA ,POTEM MIAŁA WYCIĘTY WYROSTEK BÓLE BRZUCHA SĄ ŁAGODNE USG.BRZUCHA NIC NIE WYKAZUJE A GORĄCZKA PO PODANIU LEKU PRZECIWGORACZKOWEGO SPADA DO 37,5 PO 4 GODZ. ZNOWU JEST WYSOKA DO 39,5 A PRZYCZYNY NADAL NIE MA.JAKIE BADANIA POWINNI WYKONAC LEKARZE? POSIEWY KRWI,MOCZU, W KIERUNKU JERSINI NIC NIE WYKAZAŁY, CO JESZCZE MOZNA ZROBIĆ?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisana przez Panią gorączka występująca u dziecka zdecydowanie wymaga dokładniejszej diagnostyki zarówno laboratoryjnej jak i obrazowej. Jeśli jednak dziecko jest w szpitalu, to bez wątpienia jest pod dobrą opieką, a lekarze wykonują wszystkie możliwe badania, które mogą wskazać przyczynę gorączki. Proszę zatem zaufać lekarzom, którzy opiekują się dzieckiem!