Gorączka od tygodnia i bóle głowy

Dzień dobry!Od tygodnia gorączkuję (do 38 st.), bardzo mnie boli głowa, jestem osłabiona i na szyi po lewej stronie mam powiększone węzły chłonne, są widoczne nawet gołym okiem. Byłam u lekarza w zasadzie z niewyleczonym od miesiąca przeziębieniem. Przepisano mi Klacid Uno zwolnienie lekarskie na 2 tygodnie.Ponadto mam obserwować węzły i jeśli nie wrócą do normalnych rozmiarów w ciągu 2 tygodni,mam znów iść do lekarza. Boję się, bo w rodzinie (dziadkowie) cierpieli na nowotwory złośliwe...

Proszę stosować zalecenia lekarskie. Objawy które Pani opisuje nie muszą się wiązać ze zmianami nowotworowymi. Prawdopodobnie to poważna infekcja.
Jeśli w rodzinie występowały nowotwory, może Pani robić sobie badania kontrolne w tym kierunku, żeby rozwiać wątpliwości.