Gorączka po szczepieniu i wyrzynanie ząbków u dziecka

Witam serdecznie. W srode dziecko 21mc, zostalo zaczszepione szczepionka Pentaxim. Zachowuje sie normalnie, jednak juz druga dobe ma goraczke miedzy 37,a 40. Podaje paracetamol i czopki z iibuprofenm na zmiane i tylko na noc i nad ranem. Dodam tez ze dziecku wychodza obie czworki na raz i od wczoraj ma maly katarek. Czy nalezy udac sie do lekarza ktorego dziecko nie znosi? Obserwuje dziecko caly czas. Schladzam nozki i czolo. A dodam, ze panuja teraz upaly ponad 30 st. Wietrzymy mieszkanie, ale

Lek. Tomasz Budlewski

Proponuję aby lekarz obejrzał i zbadał dziecko. Po badaniu będzie można coś więcej powiedzieć.