Gorączka po szczepieniu przeciw grypie u 3-latka

Witam, mój 3-letni Syn był szczepiony w czwartek przeciw grypie, wczoraj ok. godziny 16 dostał temperaturę (38.4) którą obniżyłam lekiem przeciwgorączkowym, niestety temperatura wzrosła również w nocy, ponownie podałam lek przeciwgorączkowy. Dziś nadlej ma gorączkę. chciałabym się dowiedzieć czy to normalna reakcja organizmu. I ile czasu może się jeszcze temperatura utrzymywać.

Witam,
Gorączka może być jednym z objawów niepożądanych po szczepieniu, wg ulotki szczepionki Vaxigrip junior zazwyczaj trwa 1-2 dni- więcej na ten temat znajdzie Pani poniżej:
https://parenting.pl/portal/grypa-grozny-przeciwnik-rowniez-dla-twojego-dziecka

Mogło się też zdarzyć, że szczepienie zbiegło się z początkiem infekcji układu oddechowego i nie ma związku ze szczepieniem.
Proszę obserwować dziecko i jeśli gorączka będzie się przedłużać bez uchwytnej przyczyny warto skonsultować się z lekarzem.
Pozdrawiam,
Anna Ratajczak