Gorączka po urazie głowy z utratą przytomności

Witam, mąż spadł ze schodów i uderzył się w głowę. Na jakies 2 minuty stracił przytomność. Gdy sie obudził zapomniał co sie wczesniej działo.W szpitalu zrobiono mu przeswietlenie na którym było widać uraz. Leżał 3 dni w szpitalu i po powtórnym prześwietleniu lekarz zdecydował ze mąz może wyjść do domu. W tej chwili ma gorączke ok.38stopni. Dałam mu tabletke ale nie wiem co dalej. Jeśli gorączka bedzie sie utrzymywać to mam jechać do lekarza? Co ta gorączka oznacza? Czy to coś złego. Dodam że w s

Lek. Bartosz Małek

Szanowna Pani,
Gorączka niekoniecznie musi być związana z urazem - proszę skonsultować się z internistą, który oceni czym spowodowany jest wzrost temperatury.