Gorączka po usunięciu dolnej ósemki

Witam 2dni temu usunęłam dolna lewa 8. Po ustąpieniu znieczulenie wyskoczyła mi goraczka 38 i zpada i wzrasta od tych dni. Nie mogę normalnie funkcjonować bo musze lerzec w łóżku. Czy wszystko jest w porządku?

Szanowna Pani, należy wykluczyć związek z usuniętym zębem, warto aby stomatolog obejrzał ranę po zabiegu. Pozdrawiam

Aby zapobiec powikłaniom, lekarz powinien przepisać antybiotyk. Warto stosować doraźnie leki przeciwzapalne np. ibuprofen lub paracetamol w celu zbicia gorączki oraz zgłosić się do stomatologa w celu skontrolowania stanu po zabiegu. Gorączka może świadczyć o komplikacjach pozabiegowych.

Pozdrawiamy, stankowscybialach.pl, badzbystry.pl