Gorączka przy bólu gardła i przeziębieniu

Witam serdecznie Chcialam zapytac czy to normalene ze na bol gardla i przeziebienie moj organizm reaguje goraczka ktora po trzech dniach mija? Miesiac temu mialam grype, po dwoch dniach wrocilam do pracy. Pracuje na zewnatrz. Trzy dni temu bol gardla z goraczka. Poza tym czuje sie dobrze. Czy takie infekcje sa powodem do niepokoju?

Lek. Katarzyna Szymczak

To normalne zjawiska, myślę że praca na zewnątrz jest u Pana czynnikiem ryzyka nawracających infekcji.
Pozdrawiam

Gorączka to normalny objaw przy różnego rodzaju infekcjach, oznacza że w organizmie toczy się proces zapalny - organizm używa naturalnych sił obronnych w walce w chorobą.
Można spróbować podnieść odporność organizmu w celu zapobiegania kolejnym infekcjom.