Gorączka u 3-letniego dziecka

Witam moja córka 3 lata 2 dni temu miała gorączkę umiarkowana tzn. niekiedy dochodziła do 38, stopnia, po podaniu leku przeciwgorączkowego i przespanej nocy gorączka ustąpiła i następnego dnia córka czuła się dobrze, brak gorączki. Czy powinnam to skonsultować z lekarzem? Powinno wzbudzać to mój niepokój? Dodam jeszcze że córka nie miała innych objawów jakiejkolwiek choroby. Dziękuję i pozdrawiam

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. taki jednodniowy epizod gorączkowy nie budzi podejrzeń medycznych. Możliwe iż był on związany np z pojawieniem się zęba.