Gorączka u dwulatka

Witam U mojego synka występuje od 5 dni dość duża gorączka. Wczoraj udaliśmy się do pediatry, który po zbadaniu (dziecko nie ma żadnych innych dolegliwości) zlecił badanie krwi i moczu. Obejrzał je po zrobieniu i stwierdził, że nic złego się nie dzieje. Mamy tylko zbijać gorączkę :/ Badanie morfologii wykazało podwyższone do 0,32 ALY, MON - 11,3; CRP 11,60. Dodam, że dziecko dostało też od wczoraj zapalenia jamy ustnej. Coś w rodzaju aft czy pleśniawek. Czy na pewno mamy robić tylko to,co zlecił pediatra? Zbijać gorączkę? To trwa już 6 dzień. Z jakiegoś powodu ta gorączka jest.

ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Przedstawione w pytaniu informacje, zwłaszcza, gdy dotyczą małego dziecka, nie mogą wystarczyć do stawiania diagnozy. W takich przypadkach należy zachować daleko posuniętą ostrożność. W razie wystąpienia dodatkowych i/lub niepokojących objawów bądź braku poprawy, wskazane jest udanie się do szpitala.

Pozdrawiam