Gorączka utrzymująca się 6 dni u 4-latka

Witam. Moj 4-letni syn gorączkuje od piątku zeszłego tygodnia ( 6 dni). Nie ma innych objaw. W sobotę byłam u lekarza stwierdzone zostało że jest to wirus, w poniedziałek byłam u lekarza lekarz przepisał antybiotyk Ospamox. Syn jest osłabiony, nie chce nic jeść. Jak długo może jeszcze gorączkować, czy to wogóle normalne? Jak dalej postępować? Czy znowu iść do innego lekarza. Proszę o pomoc!

Magdalena StusiĹska

Szanowna Pani,
jeśli antybiotyk po jednym dniu nie pomaga, warto skonsultować się z lekarzem. Proszę pamiętać także, że konieczne jest skuteczne leczenie przeciwwirusowe paracetamolem lub ibuprofenem.