Gorączka, wymioty i biegunka a zakażenie adenowirusem po pobycie w aquaparku

Czy to zakażenie adenowirusem po pobycie w aqaparku? 4dni po pobycie zaczęłam się źle czuć:gorączka,wymioty,biegunka. U siostry objawy wystąpiły dzień później, w tym dodatkowo zapalenie spojówek. Objawy (bez wymiotów, mniej nasilone niz pierwszego dnia + ból żołądka, podbrzusza, zawroty głowy ) mamy już miesiąc. Czy problemy z zatrzymaniem/złapaniem oddechu - głównie w nocy podczas snu i przy jedzeniu (lub tylko siedzeniu) mogą być też z tym związane (wcześniej ich nie miałam)? Wystarczy Zyrtec?
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Jeżeli wspomniane objawy trwają już miesiąc a precyzyjniej mówiąc już tak długo...koniecznie trzeba zgłosić się do lekarza.