Gorączkowanie u 18-latka

Syn gorączkował. Objawów choroby, grypy czy też takich nie było - trochę gardło - ale suche , bez kaszlu. Posiada wyniki : Limfocyty (20-45) u niego 48 WBC (4-10) u niego 3,5 Pit ( 150 - 450 ) u niego 86 CRP ( podano że nor > 1) u niego 1,71. Ogólne samopoczucie na chwile obecną bardzo dobre - 18 latek poszedł do szkoły. Nie przeszedł wszystkich chorób młodzieńczych ( np ospy) ale brak objawów. Jest powód do zmartwień. Miał wysoka gorączkę - po czy po 2 dniach spadła ( paracet - pyralg)

Magdalena StusiĹska

Objawy w kontekscie obniżenia WBC i PLT są niepokojące- jeżeli będzie się pojawiać ponownie taka gorączka o nieustalonej pzyczynie należy skonsultować się z lekarzem.