Gorycz w ustach po lekach na Helicobacter pylori

Po przeprowadzonym badaniu krwi na helikobakter wynik wynosił . Na wizycie u lekarza rodzinnego dostałam leczenie: Amotaks (2x1tabl), Klabax (2x1tabl), Polprazol (2x1tabl) i Biotyk. Zrealizowałam dzisiaj pełną dawkę jednak czuję silną gorycz w ustach której nie da się zniwelować. Po południu dodatkowo zrobiło mi się bardzo niedobrze i ten stan ciągle się utrzymuje. Męczą mnie też cały dzień czkawki (4 razy) które trwają po 30min i nic nie pomaga. Powinnam przerwać leczenie?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane objawy teoretycznie mogą być konsekwencją stosowanego leczenia. Sugeruję wizytę u lekarza POZ, który oceni Pani stan zdrowia oraz ew. zdecyduje o konieczności zakończenia terapii.