Gorzka czekolada i orzechy a utrzymanie wagi ciała

Witam!Bardzo lubie czekolade.Wiem,ze gorzka jest lepszym wyborem niz mleczna.Chcialabym utrzymac obecna mase ciala(158cm/42kg)przy jednoczesnym nie rezygnowaniu z czekolady.Czy, jak czesto i w jakiej ilosci moge sobie pozwalac na gorzka czekolade?Czy jest tuczaca?Dziekuje za odpowiedz. Witam,bardzo lubie orzechy.Ostatnio kupilam łuskane nerkowce.Ile kalori miesci sie w 100 g tych orzechow?Czy warto je jesc?Czy jedzenie ich wieczorem to dobry pomysl?Jakie ilosci nie beda przeszkoda dla utrzymania mojej wagi(158cm/42kg)?

Witam,

jeżeli chodzi o gorzką czekoladę, to jak najbardziej może sobie Pani pozwolić na jeden paseczek dziennie. Ten rodzaj czekolady jest bogaty w masę kakaową, która działa bardzo korzystnie na nasz organizm, szczególnie w okresie zimowym.

Orzechy nerkowca również należą do zdrowych przekąsek, jednak bardzo często zdarza się, że jemy ich zdecydowanie za dużo. W 100g orzechów jest aż 550 kcal. Jednak jeżeli ograniczy się Pani do jednej garści dziennie (około 30g), to nie wpłynie to negatywnie na masę ciała, a wręcz będzie działać ochronnie na organizm a szczególnie układ sercowo-naczyniowy.

Serdecznie pozdrawiam,
mgr Alicja Golonka
http://www.dietetyk-proporcja.pl