Gorzka ślina a antybiotyk przeciwko Helicobacter Pylori

Witam. Od kilku dni leczę się na bakterie h. pyroli antybiotykami. Jeden z nich (Metronidazol 2x2) powoduje, że moja ślina jest bardzo gorzka i nie da się funkcjonować z tym problemem. Zamiast tego mogę zażywać Duomox ale tego nie dam rady wypić, bo od razu wymiotuję. Próbowałam zmniejszyć dawkę do 2x1 ale nic nie pomogło. Nie będę pytać lekarza, który mi przepisał te leki, gdyż mam swój powód. Coś mogę na to poradzić?

Renata GrzechociĹska

Witam.
Jeżeli występują działania niepożądane leków należy je zamienić. Proszę udać się w tym celu do lekarza.
Pozdrawiam