Gorzki smak w ustach, odbijanie, wzdęcia, pieczenie w przełyku

witam,miesiąc temu robiłam badania krwi i usg jamy brzusznej,ponieważ bez konkretnej przyczyny jeden raz miałam zupełnie biało-szare wypróżnienie.następnego dnia było żółte i stopniowo wróciło do normy.w badaniach wszystko ok poza ggtp-wynik 55.teraz po miesiącu wynik ggtp 93.przez cały czas odczuwam dyskomfort z prawej strony pod żebrem,jakby gniecenie,czasem kolka.od dłuższego czasu przyjmuję lek Emanera,ponieważ mam gorzki smak w ustach,odbijanie ,wzdęcia,pieczenie w przełyku.

W takim wypadku należałoby celem skonkretyzowania diagnozy wykonać kontrolne USG jamy brzusznej i oczywiście rozważyć wykonanie gastroskopii celem oceny dokładnej górnego odcinka przewodu pokarmowego. Najlepiej jeszcze byłoby w tej sprawie bezpośrednio skonsultować się z gastroenterologiem, który po badaniu określi najlepiej dalszy sposób postępowania.