Gotowanie wody dla rocznego dziecka

Witam, Dzisiaj okazało się, że w czajniku w którym gotuje się wodę na mleko dla rocznego dziecka znajdował się kawałek puzzla piankowego. Dziecko piło tą wodę z mlekiem zapewne przez 2-3 dni po ok. 3-4 razy dziennie. Czy mogło mu to zaszkodzić? Co należałoby zrobić by upewnić się, że mu to nie zaszkodziło?

Lek. Tomasz Budlewski

Jeżeli u dziecka nie wystąpiły takie objawy jak: biegunka, zaparcie, wymioty, wysypka, itp to mało prawdopodobne aby coś wpłynęło na dziecko. Raczej nie można teraz wykluczyć. Dobrze aby lekarz obejrzał i zbadał dziecko.