Grasiczak i miastenia oraz opadanie powieki

Witam Stwierdzono u mnie: grasiczak, miastenia Opada mi powieka, jem tylko posiłki plynne bo nie jestem w stanie nic pogryźć, przyjmuje lek Mestinon 60 mg co 4 godz. W poniedziałek jade do Warszawy do Wojskowego Instytutu na oddzial torakochirurgii i onkologii na wycięcie guza Stad moje pytania: 1. jak długo po otwieraniu mostka zwykle trwa pobyt w szpitalu? 2. Jaka jest smiertelnosc? 3. Czy powieka wroci na miejsce a miastenia zaniknie po wycięciu grasiczaka? Mezczyzna lat 31 Dziekuje za odp

Lek. Tomasz Budlewski

Tzn tak proszę Pana każdy zabieg niesie ze sobą pewnego stopnia ryzyko i nawet wycięcie znamienia może powodować późniejsze komplikacje. Co do długości pobytu dużo zależy od tego jaka będzie reakcja organizmu na zabieg i szybkość gojenia. I tak samo jest z reakcją organizmu po wycięciu grasiczaka, który prawdopodobnie powoduje objawy miastemii.

Ja mam za mało danych , aby odpowiedzieć na te pytania , ale jest Pan w b. dobrych rękach i na wszystkie pytania odpowiedzą lekarze prowadzący w Instytucie!!! zż