Gromadzenie się wody w miejscu biustu

Witam. Byłem ostatnio u dietetyka,gdzie wykonano u mnie podstawowe badania. Wyniki są następujące: BMI- 21,9, Nadmiar tłuszczu- -2,08, Zatrzymywanie płynów- 2,58, Waga zdrowa 68,8 (u mnie 69,3). Mam problem z brzydko mowiac sflaczałymi brodawkami,piersiami i dietetyk powiedział ze nie widzi ginekomastii a jedynie gromadzenie wody w tych miejscach. Czy jesli bede pił dziennie min.2 litry wody,to moja klatka piersiowa wróci do normy? Pozdrawiam.

Witam Pana,

Picie wody jest bardzo ważne i pozwala na usunięcie nadmiaru zgromadzonych w organizmie płynów. Jednak woda to nie wszystko i o tym powinien poinformować Pana dietetyka na wizycie. Należy unikać soli, czarnej herbaty, nie przesadzać z ilością wypijanej kawy oraz z alkoholem. Te produkty także powodują zatrzymanie płynów. Poza tym niezbędna jest odpowiednio zbilansowana dieta, w której będzie jak najmniej sodu, sztucznych dodatków i innych substancji dodatkowych. Poza zgromadzoną wodą badanie wykazało także nadmiar tkanki tłuszczowej i to tez wpływa na wygląd klatki piersiowej.
Zalecam dbanie o odpowiednie nawodnienie organizmu oraz zdrową dietę.

Jeżeli byłby Pan zainteresowany układam indywidualne diety dostosowane do potrzeb pacjentów.
W razie dodatkowych pytań lub chęci ułożenia jadłospisu zachęcam do kontaktu:
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk