Gronkowiec po operacji usunięcia żołądka

Witam. Mój brat 19 sierpnia przeszedł operacje usunięcia żołądka ( rak żołądka - guz w polipie ok. 3 cm ). Usunięto żołądek z węzłami chłonnymi. Po 3 dniach po operacji wystapila gorączka ( bakteria gronkowiec ) ale utrzymuje sie do dnia dzisiejszego tj. 4 tyg. - ma problemy z jedzeniem - kwaśne wymioty , zapalenie płuc , płyn w opłucnej , depresja , wysokie enzymy wątrobowe, CRP z 340 spadło na 180 - leży w szpitalu ale nie potrafią znaleźć przyczyny - bardzo proszę o jakakolwiek sugestie. .

Lek. Tomasz Budlewski

być moze posiew krwi/moczu, badania w kierunku bakterii jelitowych? TK jamy brzusznej? możliwości jest wiele - ale bez badania i zapoznania się z historia choroby nie mozna dokładnie się wypowiedzieć.