Gronkowiec skórny a operacja

Witam, planowałam operacje powiększenia piersi, po karmieniu wyglądają tragicznie... Znalazłam ostatnio swoje wyniki badań robione w ciąży - wymaz z pochwy - Staphylococcus epidermidis + skąpy - przyznam, że nie zainteresowałam się wtedy dokładnie co to jest, lekarz powiedział, że wyniki są w porządku... Rodziłam naturalnie... Teraz czytam, że to gronkowiec skórny i jestem załamana. Czy taki wynik może mnie dyskwalifikować do operacji? Czy ja powinnam to jakoś leczyć?
ponad rok temu

Witam serdecznie,

Staphylococcus epidermidis to faktycznie bakteria z grupy gronkowców, natomiast bytująca w naturalnych warunkach na skórze, błonach śluzowych, drogach płciowych - jest elementem tzw. flory fizjologicznej. Bakteria może wywoływać infekcje u ludzi z osłabioną odpornością.

Stwierdzenie tej bakterii w posiewie z dróg rodnych w czasie ciąży nie jest przeciwwskazaniem do zabiegu wszczepienia implantów piersi. Wszczepianie należy wykonywać w okresie pełnego zdrowia, wcześniej wykonać zalecone przez chirurga badania krwi, ekg. W okresie pooperacyjnym stosuje się profilaktycznie antybiotykoterapię, która ma zapobiegać infekcjom.

Pozdrawiam serdecznie