Gronkowiec w rodzinie: czy moje dzieci ulegną zakażeniu?

WITAM. MOJA BRATOWA URODZIŁA SYNKA. OKAZAŁO SIĘ, ŻE TO GRONKOWIEC SKÓRNY. PROSZĘ MI POWIEDZIEĆ, CZY MOJE DZIECI PO ZETKNIĘCIU Z CHORYM KUZYNKIEM MOGĄ SIĘ ZARAZIĆ? WIEM, ŻE POWINNY MYĆ CZĘSTO RĘCE, ALE CZY JEŚLI GO NIE BĘDĄ DOTYKAĆ, ALE BĘDĄ W POBLIŻU NIEGO, TO CZY NIC IM NIE ZAGRAŻA? A JAK JEST Z WYZIEWAMI Z BUZI? NIE POWINIEN NA NAS NP.PSIKAĆ - PRAWDA? BARDZO PROSZĘ O WYROZUMIAŁE WYTŁUMACZENIE TEGO PROBLEMU, GDYŻ BARDZO BOJĘ SIĘ O SWOJE DZIEWCZYNKI. JAK TO W OGÓLE JEST - CZY MŁODA MAMA RÓWNIEŻ MOŻE BYĆ ZAKAŻONA GRONKOWCEM SKORO PRZEBYWA NAJWIĘCEJ PRZY DZIECKU? NO I TA ODPORNOŚĆ- TO ZNACZY, ŻE JEŚLI MOJE CÓRKI BYŁYBY LEKKO PRZEZIĘBIONE, TO SĄ NARAŻONE NA TĘ BAKTERIĘ?

KOBIETA ponad rok temu

Witam serdcznie!

Gronkowiec skórny należy do grupy drobnoustrojów oportunistycznych występujacych jedynie u osób z obniżoną odpornością. Kontakt osób zdrowych z nosicielami jest zatem całkowicie infekcji. W przypadku infekcji górnych dróg oddechowych istnieje niewielkie ryzyko zakażenia, ale jeżeli obawia się Pani kontaktu zawsze można odstąpić od wizyt na czas choroby dziecka.

Pozdrawiam.