Gronkowiec w wymazie ze skóry

Witam, kosmetyczka 3 lata temu zrobiła mi wymaz z twarzy i stwierdziła gronkowca, dostałam maść, ale szybko odpuściłam leczenie ze względu na to, że nie miałam widocznych zmian i bardzo rzadko trądzik w porównaniu do innych nastolatek. Teraz ponownie ta sama kosmetyczka uparła się, że mam gronkowca i zaleciła ampułki z witaminą C (za 200zł) i żel Rozex (przeczytałam na ulotce, że jest na trądzik różowaty?!). Czy to leczenie jest prawidłowe? Czy powinnam stosować te leki?

Po pierwsze - wynik posiewu sprzed trzech lat jest od dawna nieaktualny i na tej podstawie nie można podjąć żadnego leczenia. Po drugie - który to gronkowiec? Najczęściej wykrywany jest gronkowiec naskórkowy, nie mający żadnego znaczenia. Po trzecie - nie leczyć się u kosmetyczek. Po czwarte - leczenie gronkowca witaminą C to świadectwo kompletnej niewiedzy. Wnioski: zamiast wydawać 200zł na zbędne rzeczy proszę pójść do prawdziwego lekarza.