Gronkowiec złocisty na szyjce macicy w 32 tygodniu ciąży

Witam, jestem w 32tc. Przez 2 miesiące walczyłam z infekcją dróg intymnych, na tą chwile po wyleczeniu jej w badaniach wyszło że mam Gronkowca Złocistego na szyjce macicy. Moja położna poimformowała mnie że nie bedziemy tego leczyć, i nie mam co się martwić porodem. Jednak pozostała we mnie nie pewność czy napewno jest to bezpieczne dla dziecka, i nie ma możliwości zakażenia przy porodzie naturalnym lub podczas karmienia piersią. Czy można wyleczyć Gronkowca w trakcie ciąży ?

Witam.

Gronkowca złocistego powinno się uważnie kontrolować i leczyć gdyż jest to niebezpieczna bakteria zarówno dla matki jak i dziecka. Proszę udać się na konsultację do zaufanego ginekologa. Ważne jest aby nie podejmować leczenia na własną rękę.

Pozdrawiam