Gronkowiec złocisty w gardle i biały nalot na migdałkach

Dzień dobry. Mam problemy z migdałami tzn został stwierdzony u mnie na podstawie wymazu z gardła gronkowiec złocisty . Mimo wizyt u lekarzy i antybiotyków nikt nie potrafi wyleczyc go gdyż bardzo czesto mam białe naloty na migdałach . Czy jest możliwosc całkowitego wyleczenia i w jaki sposób mozna to wyleczyc?

Witam! Jeśli antybiotyki stosowane były zgodnie z wynikiem posiewu i antybiogramu, mało prawdopodobne jest, że były nieskuteczne. Być może doszło do nawrotu infekcji bądź objawy są spowodowane innym patogenem, np. infekcją grzybiczą. W tej sytuacji zalecam ponowne wykonanie wymazu z gardła i ewentualne wdrożenie leczenia zgodnie z zaleceniami lekarza rodzinnego.