Gronkowiec złocisty w wyniku wymazu z gardła na posiew

Witam ostatnio dość długo cierpię na chrypke (ponad pół roku) lekarz zlecił mi posiew z gardła, sprawdzilam bakterie i wyszło ze występuje pojedynczo gronkowiec złocisty. To znaczy ze mam gronkowca czy nie mam?

Nie wiem jaki masz zawód, nie wiem na co jeszcze chorujesz,nie wiem kto pobierał wymaz, laborant czy laryngolog, ja sam pobieram wymazy. nie wiem,nie wiem. Chełm to niedaleko Annopola. Przyjedź. Nad Białym jeziorem jaki lubelak od urodzenia wypoczywałem

skoro w wyniku wymazu jest gronkowiec złocisty to znaczy że on jest inna sprawa jest taka że gronkowiec to często nosicielstwo ale jeśli są objawy chorobowe to warTo to takie nosicielstwo wyleczyć