Groźby byłego chłopaka o samobójstwie

Moj były chlopak cche sie zabić bo nie chce do niego wrocić co mam zrobic?

Witam. Na pewno nie ratować go będąc z nim. Każdy jest odpowiedzialny sam za siebie, Pani za niego nie jest. A poza tym skoro tak grozi to dla Pani dobrze, że jest byłym chłopakiem.

Szanowna Pani, Pani były chłopak nie ma prawa szantażować Panią w ten sposób. Rozumie, że może mu być bardzo ciężko po rozstaniu z Panią, jednak nie może Panią zmuszać w ten sposób do powrotu. Pani były chłopak może się zgłosić do specjalisty, Pani nie jest mu w stanie pomóc. Pozdrawiam

Proponuję powiadomić rodzinę chłopaka, nie ulegać szantażowi, zadbać o siebie i poszukać wsparcia u najbliższych.

Trudno jest dać jednoznaczną odpowiedź na Pani pytanie. Były jakieś powody, dla których Pani przestała być ze swoim chłopakiem i nie chce Pani do niego wrócić. Takie postawienie sprawy przez chłopaka, przeraża Panią. Nie wiem w jakiej Pani jest sytuacji, czy ma Pani możliwość porozmawia z kimś z bliskich, żeby Pani nie była z tym lękiem sama, może z kimś bliskich z otoczenia Pani byłego chłopaka, bądź z byłym chłopakiem, żeby zwrócił się gdzieś on czy Pani po pomoc Pozdrawiam

Szanowna Pani - na pewno tego typu zachowanie jest zastraszaniem i bycie z drugą osobą tylko z powodu lęku iż odbierze ona sobie życie nie jest najzdrowszą relacją. Jeżeli żywi Pani obawy iż chłopak może realnie targnąć się na swoje życie - wówczas dobrze byłoby poinformować o tym jego bliskich aby udzielili mu wsparcia. Jeżeli nie chce Pani kontynuować tego związku - wówczas każdy kontakt z tą osobą musi wyraźnie nieść za sobą ten komunikat i nie dawać złudnych nadziei.

Szantaż emocjonalny- choć czasem wynika z rzeczywistych emocji, poczucia bezradności itp- nie jest dobra drogą. Nie należy go wzmacniać. Inaczej ustawi się Pani w tym związku na pozycji osoby, która ustępuje, żeby ta druga sobie czegoś nie zrobiła. Niestety bowiem jest tak, że zwykle na jednym "szantażu" się nie kończy. Zachowanie, które przyniosło pożądany efekt- w tym przypadku szantaż- jest powtarzane, przynosi sukces, wzmacnia się i tak powstaje błędne koło.
Warto spróbować porozmawiać z chłopakiem i zaproponować pomoc specjalisty. Jeśli faktycznie ma myśli samobójcze, trudności w poradzeniu sobie z emocjami i rozstaniem, podobna pomoc jest mu naprawdę potrzebna i warto, żeby skorzystał.