Groźby i szantaż chłopaka o samobójstwie

Nie jestem z chlopakiem od roku ale przez ten rok probowalismy do siebie wrócić lecz bez skutkow. Przez ostatni czas bylo miedzy nami dobrze ale on kilka dni temu przytulal się z inną dziewczyną taka sytuacja nie zdarzyła sie peirwszy raz. teraz jak pwoeidzialm ze mu nie wybacze to grozi ze sie zabije jak nie wroce. jak mowie ze zadzwonie do jego rodzicow bo sie marwie to mowi ze i tak sie powiesi. mam dość tej presji.. kocham go ale nie cche z nim byc przez to ze nie umie byc mi wierny

Dzień dobry!

Szantaż jest formą przemocy psychicznej. Ma Pani prawo do własnego zdania, decyzji o odejściu i wytrwaniu w tej decyzji, w zgodzie ze swoimi poglądami, potrzebami, sumieniem. Zachowanie chłopaka jest sygnałem o jego problemach emocjonalnych, niedojrzałości. Warto, aby zapewniła Pani sobie mądre wsparcie - rodzica, zaufanego nauczyciela, przyjaciółki, psychologa itp. - w tym trudnym dla Pani okresie. Osoby dorosłe muszą się również dowiedzieć o groźbach samobójczych chłopaka. Należy powiedzieć o tym odpowiedzialnym osobom, które przebywają z nim na co dzień - rodziców, rodzeństwu, wychowawcy, aby w byli szczególnie uważni na zachowanie chłopaka.

Pozdrawiam!

Zachęcam do powiadomienia najbliższych chłopaka oraz do nie ulegania szantażowi emocjonalnemu. Proszę również zadbać o siebie i poprosić bliskich o wsparcie.

Szanowna Pani - na pewno tego typu zachowanie jest zastraszaniem i bycie z drugą osobą tylko z powodu lęku iż odbierze ona sobie życie nie jest najzdrowszą relacją. Jeżeli żywi Pani obawy iż chłopak może realnie targnąć się na swoje życie - wówczas dobrze byłoby poinformować o tym jego bliskich aby udzielili mu wsparcia. Jeżeli nie chce Pani kontynuować tego związku - wówczas każdy kontakt z tą osobą musi wyraźnie nieść za sobą ten komunikat i nie dawać złudnych nadziei.