Grube łydki u 13-latki

Jestem Sandra,mam 13 lat, 157 cm wzrostu i ważę około 48kg. Jestem na ogół dość drobna, moim problemem są grube łydki. Moje łydki są takiej samej wielkości jak uda. A podobno jak zacznę ćwiczyć powiększą się,ponieważ będę miała większe mięśnie. Co mogę zrobić by moje łydki były szczuplejsze? Z góry bardzo dziękuje :)).
13 LAT ponad rok temu

Roma Wojtewicz Dietetyka, Poznań

Witam
Wielkość łydek może wynikać z ich naturalnego kształtu, co sugeruje drobna budowa i niska masa ciała. W tej sytuacji zmiana ich kształtu nie jest możliwa, ponieważ regularne ćwiczenia modelujące tę partię, rzeczywiście wzmocnią mięśnie, przez co łydki będą wydawały się jeszcze większe. Proponuję zaakceptować swoją naturalną budowę i nie przejmować się drobiazgami, ponieważ najczęściej problem na który zwracamy ogromną uwagę, dla innych jest niezauważalny.