Grube nogi u 11-latki

Cześć mam 11 lat , ważę ok.54 kg i mam 154 cm.Moje nogi są dość grube mimo że dużo ćwiczę : jeżdżę na rolkach i rowerze , robię przysiady , pompki itp. przez to mam złe samopoczucie i przeszkadza mi moja waga uważam że za dużo warzę .Bardzo proszę o pomoc :D
11 LAT ponad rok temu

Roma Wojtewicz Dietetyka, Poznań

Witam Wskaźnik masy ciała nie wskazuje na nadwagę.Redukcja masy ciała nie jest więc konieczna. Kształt nóg może wynikać z naturalnej budowy ciała.Jeśli jednak chcesz wymodelować tę partię i zredukować ewentualną nagromadzoną w jej okolicach tkankę tłuszczową, zalecam ćwiczenia: http://portal.abczdrowie.pl/cwiczenia-na-nogi Warto pamiętać, że kluczowym aspektem jest regularność i wytrwałość - pierwsze efekty są widoczne dopiero po kilku tygodniach.