Grube nogi u 12-latki

Witam. Moja córka ma straszny problem i przez to jest wyśmiewana w szkole. Moja córka ma 12 lat, 160 cm wzrostu i waży 60 kg. Jej nogi są starsznie grube, a w szczególności wewnętrzna część ud. Bardzo prosi o pomoc, gdyż jej koleżanki są takie szczupłe, a ona sama mówi że wygląda przy nich jak wieloryb. Proszę o pomoc .

Dzień dobry,

Pan córka waży trochę za dużo. Powinna około 50-55 kg.
Jest w okresie dojrzewania właśnie w tym okresie zmienia się figura na kobiecą.
Przede wszystkim powinna zacząć zdrowo się odżywiać oraz zwiększyć aktywność fizyczną - pływanie, biegane, fitness, joga, taniec, pilates - te ćwiczenia kształtują całe ciało.
Obecne nie powinna/ nie musi stosować rygorystycznych diet.
Proszę zapoznać się z tym artykułem i zalecenia tam zawarte wprowadzić życie.http://portal.abczdrowie.pl/zasady-zdrowego-odchudzania

Ponadto może okazać się że córka ma typ budowy gruszka i tkanka tłuszczowa będzie się gromadzić w obrębie pośladów i ud.

Anna Porada Dietetyk, Wrocław

Witam,
Córkę należało by nieco odchudzić. Na początek proponuję zapisać ją na zajęcia taneczne, koszykówkę lub fitness. Wycofać z jej diety słodycze. Owoce (prócz banana) podawać na II śniadanie. Na I śniadanie podawać 1-2 kromki chleba żytniego z chudą wędliną lub twarogiem i warzywami, na obiad gotowane lub pieczone chude mięso albo rybę+dużo surówki i odrobinę ryżu (max 1/3 torebki). na podwieczorek jogurt naturalny lub 2 orzechy włoskie lub 3 śliwki suszone. Na kolację sałatka z sosem na bazie oliwy np. grecka lub ryby (makrela, śledzie w oleju, itp.) - bez chleba i innych węglowodanów! Do picia woda MINERALNA I HERBATY BEZ CUKRU A najlepiej skontaktować się ze specjalistą, który dokładnie omówi jadłospis.