Grube pośladki - jakie ćwiczenia stosować?

Mam 16 lat. Można powiedzieć, że ogólnie jestem zadowolona z mojej wagi, 54 kg przy wzroście 164. Jednak mam taki problem - moje pośladki są - co tu dużo mówić - ohydne. Duża pupa i obwisła, widać na niej jakby cellulit, tak się marszczy i póki jest okres zimowy, a za niedługo wiosenny chcę poprawić kondycję tej części ciała. Proszę o jakieś dające efekt ćwiczenia. W internecie jest wiele na ten temat rad i opisów ćwiczeń, jednak myślę, że odpowiedź profesjonalisty będzie bardziej pomocna i wiarygodna. Z góry dziękuję :)

16 LAT ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie!

Zarówno według wskaźnika jakim jest BMI, jak i według siatek centylowych, Twoja masa ciała rzeczywiście jest jak najbardziej prawidłowa. Jeżeli zatem chcesz wymodelować określoną partię ciała, jaką są pośladki, zdecydowanie powinnaś podjąć aktywność fizyczną. Powinny być to jednak zarówno ćwiczenia typu cardio, jak i ćwiczenia modelujące tą określoną część ciała. Proponujemy byś zajrzała na naszą stronę http://portal.abczdrowie.pl/cwiczenia, gdzie znajdziesz mnóstwo propozycji takich ćwiczeń.

Ponadto proponujemy:
- Stań w rozkroku (kolana na szerokości bioder), stopy rozstaw na zewnątrz, dłonie połóż na biodrach. Powoli uginaj kolana, schodząc w dół, i wracając do pozycji wyjściowej. Wykonaj ćwiczenie w 5 seriach po 8 razy z 10 sekundową przerwą. Po zakończeniu każdej serii zatrzymaj się w przysiadzie i utrzymaj pozycję z ugiętymi kolanami przez kilka sekund.
- Uklęknij, dłonie oprzyj na szerokości ramion na podłodze. Tułów prosty! Podnoś kolejno raz jedną, raz drugą nogę do góry, uginaj w kolanie, tak aby czuć pracę pośladków. Opuść nogę. Ćwiczenie wykonuj w 5 seriach po 8 ćwiczeń, z 10 sekundową przerwą po każdej serii.
- Połóż się na plecach na ziemi, ugnij nogi w kolanach i ręce ułóż wzdłuż ciała. Następnie powoli i równomierne unoś i opuszczaj miednicę tak, aby poczuć napięcie mięśni w dolnej części pleców i w pośladkach. Jeśli chcesz wzmocnić intensywność ćwiczenia - przesuń pięty w kierunku pośladków. Ćwiczenie wykonuj w dwóch seriach po 8 razy z przerwą 15 sekund.

Pamiętaj jednak, że by ćwiczenia przyniosły oczekiwane rezultaty muszą być wykonywane systematycznie i regularnie powtarzane.