Grube uda i brzuch - jak się ich pozbyć?

Witam! Mam 13 lat, ważę 62 kg :( i mam 159 cm wzrostu. Parę razy już próbowałam się odchudzać, ale zawsze zbędne kilogramy powracały. Tłuszcz odkłada mi się szczególnie na brzuchu oraz nogach. Nie wiem co robić. Proszę pomóżcie! Mam zastosować jakąś dietę? Zazwyczaj codziennie dużo ćwiczę, więc z tym nie mam problemu.

Mgr Maria Kreid Dietetyk, Warszawa

Twoje BMI wynosi 24,6 i znajduje się między 90 a 97 percentylem. Oznacza to, że masz nadwagę.

Postaraj się kontynuować aktywność fizyczną i zrezygnować z produktów kalorycznych - żywności typu fast-food, słodyczy, cukru, słonych przekąsek, chipsów, słodzonych gazowanych napojów, potraw smażonych i tłustych, słodzonych płatków śniadaniowych i tłustych przetworów mlecznych (z cukrem i słodkimi dodatkami).

Unikaj soków owocowych, które lepiej zastąpić wodą mineralną, a białe pieczywo zamień na razowe/żytnie/graham. Płatki śniadaniowe powinny być jak najbardziej naturalne - płatki owsiane, żytnie, jęczmienne.

Pozdrawiam