Grube uda - jak się pozbyć tłuszczyku?

Witam. Jestem dziewczyną, mam prawie 15 lat i ważę 62 kg przy 160 cm wzrostu. Mam strasznie grube uda, na brzuch nie narzekam, nie jest zły, ale uda są straszne. Mam rozstępy i cellulit. Bardzo chciałabym się tego pozbyć. Dodam jeszcze, że mieszkam w Anglii. Jem ok. 3 - 4 razy dziennie; w szkole śniadanie, 3 godziny później w szkole drugie śniadanie, przychodzę do domu jem znów kanapkę i następnie jakiś obiad czasem. Robię około 30 brzuszków dziennie, czasem więcej, czasem mniej.

Wcześniej nie stosowałam żadnych diet, w rodzinie nie występują otyłości. Nie choruję na nic, z tym że przez ostatnich parę miesięcy bolą mnie plecy w okolicach lędźwiowych. W dzień powszedni, jem ok. godziny 9.30, czasem później, śniadanie, drugie śniadanie ok. godziny 13, gdy wracam do domu po szkole ok. godziny 17 jem kanapkę, później ok. 20 jem obiad ze względów na to, że tak akurat wraca moja siostra z pracy, później zjem ewentualnie owoc. W weekend jem śniadanie ok. 10 - 11, o godzinie 15 obiad, później jakieś ciasto albo coś deserowego koło 17 i ewentualnie owoc. Bardzo proszę o pomoc. Pozdrawiam i dziękuję

KOBIETA ponad rok temu

Mgr Maria Kreid Dietetyk, Warszawa

Twoje BMI wynosi 24,21 i znajduje się pomiędzy 90 a 97 percentylem. Oznacza to, że występuje u Ciebie nadwaga.

Zapoznaj się z artykułem dotyczącym żywienia nastolatków
http://portal.abczdrowie.pl/dieta-dla-nastolatkow oraz postaraj się do planu dietetycznego dołączyć większą aktywność fizyczną (regularną i intensywną).

Unikaj produktów tłustych, smażonych, chipsów, słonych przekąsek (paluszki, krakersy), słonych orzeszków, żywności typu fast-food (w tym także zapiekanek, pizzy, kebabów, frytek), słodyczy, cukru, słodzonych napojów gazowanych, pieczywa cukierniczego, ciast i ciasteczek.

Białe pieczywo zamień na razowe/żytnie/graham, a soki owocowe na wodę mineralną.

Pozdrawiam